Klasické menu ZWCAD

ZWCAD > Nápověda > Uživatelské prostředí > Klasické menu ZWCAD


Panel s klasickým menu nabízí příkazy pro přístup k uživatelskému prostředí ZWCAD klasické menu. Pro rozbalení panelu s menu klikněte na název menu.

ZWCAD klasické menu

Po rozbalení menu klikněte pro výběr konkrétní položky v menu levým tlačítkem myši nebo zvýrazněte danou položku pomocí pohybu šipkami nahoru nebo dolů a stiskněte Enter. Použijte šipku vlevo nebo vpravo pro rozbalení nebo sbalení rozbaleného menu zvolené položky.

Nabídku klasického menu je možné upravit CUI editorem.

Místní nabídky

Místní nabídky poskytují rychlý přístup k příkazům, které jsou relevantní pro aktuální operaci. Pro přístup k místním nabídkám klikněte pravým tlačítkem myši do oblasti kreslení a použijte místní nabídku pro urychlení přístupu během používaní příkazu. Například stiskněte Shift + pravé tlačítko myši v oblasti kreslení pro zobrazení menu úchopů objektů.

Kliknutí pravým tlačítkem myši během používání příkazu vyústí do různých možností ve vyskakovací místní nabídce. Místní nabídky obecně zahrnují historii příkazů, které byly provedeny a možnosti jako potvrdit nebo zrušit, kopírovat a vložit, vrátit se krok zpět nebo znova jej provést. Můžete využít CUI editor pro přizpůsobení místního menu pro různé příkazy.

Zapnutím citlivosti pravého tlačítka myši na délku jeho stisknutí můžete nejenom využít pravé kliknutí pro otevření místního menu, ale také dosáhnout stejného efektu jako při kliknutí na Enter.

Pro vypnutí místních nabídek v oblasti kreslení
- Klikněte na tlačítko aplikace >> Možnosti.
- V dialogovém okně Možnosti se přepněte na záložku Uživatelské předvolby.
- Pod Standardní chování Windows odstraňte zatržítko z položky Místní nabídky na kreslící ploše.
- Klikněte na Použít.

zw@zw.cz | +420 732 174 118 | +420 737 398 182

Provozuje ARCH LAB, s.r.o., Wanklova 743/4, 779 00 Olomouc, IČ 28580591

ZWCAD 2024 | Verze | Ke stažení | Eshop | Obchodní podmínky

Použité ochranné známky jsou majetkem svých jednotlivých vlastníků.